Jarda Dvořáček

(1954 – 2022)

S basketbalem Jarda začínal až na vysoké škole, kterou vystudoval v Plzni. Díky přirozenému sportovnímu talentu a výškovým dispozicím se přesto rychle stal oporou místního týmu a basketbal jej pak už doprovázel celým životem. Po návratu do Prahy působil v basketbalovém oddílu PSK Olymp Praha, který měl tehdy, v 90-tých letech, domovskou tělocvičnu pro soutěže Pražského basketbalového svazu v sokolovně U Studánky na Praze 7. Dlouhé roky se tým pohyboval mezi I. a II. třídou v soutěžích PBS. Kolem roku 2003 klub změnil působiště a následující sezóny odehrál v tělocvičně ZŠ Na Slovance, v Praze 8.  Souběžně Jarda chodil hrát basketbal i s kolegy z tehdejšího pracoviště v SPT Telecom, do sokolovny v Libni u Libeňského zámečku. Tyto páteční basketbaly se vždy nesly v uvolněné, tréninkové a velice přátelské atmosféře.

Po dalších několika sezónách se basketbalový tým PSK Olymp Praha přesunul do právě dokončené sportovní haly v Radotíně a celý tým včetně Jardy začal hrát pod hlavičkou místního RSK.

Zde Jarda odehrál v následujících sezónách prakticky všechny zápasy. Nikdo si nemůže vzpomenout na zápas, na kterém by chyběl. Byl pevnou oporou a vždy na správném místě. Jeho spolehlivý, mlčenlivý výkon, byl základem slavných výher a neméně slavných proher. S vlídnou, dobráckou a rozvážnou povahou dokázal vytvořit ideální atmosféru, kterou si všichni v našem sportovním kolektivu cenili.