Vítězství U17 podle not Švejkovy zónové partitury

Radotínský výběr U17 se tentokráte představil na palubovce ambiciózního týmu Horních Počernic. Že bude zápas probíhat v režii hostujícího týmu, se dalo vytušit již z přístupu k úvodu zápasu. Jeden z hlavních tahounů týmu RSK, Míra, tentokráte nic nepodcenil, a po konzultaci s kapitánem Martinem, a oproti běžným zvyklostem, zavelel na zteč útokem na správný koš a okamžitě začal zatěžovat konto soupeře proměněnými nájezdy. Úvod zápasu byl nicméně zprvu velmi nervózní a tým Počernic měl místy i mírnou převahu, která rezultovala ve velmi vyrovnaný průběh a výsledek první čtvrtiny.

V přestávce mezi první a druhou čtvrtinou však přišla hvězdná chvíle pro trenéra hostí. Ještě během hry proběhla rychlá porada jednočlenného trenérského štábu (rozuměj Švejka pozn. aut.) a po bleskovém vyhodnocení situace, okamžitě došlo ke změně obranné taktiky a přechodu do zónové obrany 2:3. Od této chvíle přestala ofenzíva domácích prakticky existovat a to přes nezanedbatelný fakt, že plná polovina týmu RSK hrála v tomto rozestavení poprvé v životě. Domácí si s uzavřenou zónou po celý zbytek zápasu nedokázali poradit a bodový rozdíl tak utěšeně narůstal. V týmu hostí se pak postupně prosadily všechny opory a pozadu bodově nezůstali ani nováčci této sezóny. Výsledkem byl nakonec drtivý finiš utkání a v poslední čtvrtině nadělili hráči RSK nešťastnému celku domácích dokonce kanára výsledkem 0:24. Všichni hráči týmu navíc zapsali bodový příděl a vylepšili si tak svoje osobní statistiky.

Utkání, hodnoceno ze strany hostí, sneslo nejvyšší měřítka, a ze zodpovědného výkonu měl trenér týmu velkou radost. Hráči se s náhlou změnou obraného systému vyrovnali příkladně a ukázali, že tento tým, pokud zůstane i nadále pohromadě a bude pokračovat v poctivém přístupu k tréninkovému procesu, může do budoucna klidně pomýšlet na dosažení met nejvyšších.

Výsledek zápasu: Sokol Horní Počernice – Radotínský SK, 37:75