O pohár starosty města Bystřice

Po dvou účastech na nadregionálních turnajích kategorie U12, přijal RSK pozvánku na prestižní turnaj do Bystřice u Benešova. V místní přepychové hale se konala akce pro šest vybraných dívčích týmů s možností doplnění soupisky o chlapce, čehož náš klub využil. Dvoudenní akce se dále zúčastnily, kromě domácího pořadatele z Benešova, výběry z Kladna, Litoměřic, Brandýsa nad Labem a Plzně, tedy klubů, které se účastní celosezónních krajských soutěží. Pro Radotínské to tak byla velká čest, ale také těžká konfrontace, zahrát si proti hráčkám, které patří k celorepublikové špičce v této kategorii.

První den byly na programu zápasy ve skupinách, kde jsme před zaplněnou tribunou podlehli pozdějším finalistům z Benešova a celkovým vítězům z Litoměřic. Pozitivem byl počet vstřelených bodů našeho týmu, na který mnohdy nedosáhnou ani soupeři našich přemožitelů z krajských soutěží. Výkon našeho týmu rostl s každou odehranou minutou a cennou zkušenost jsme si přenesli do dalšího dne, kde jsme se střetli ve dvojzápase o umístění proti Kladnu. Samotný ostrý zápas byl pak už naprosto vyrovnanou bitvou, kterou jsme prohráli až v samotné koncovce duelu. Konečné šesté místo nám i tak zajistilo pohár, ale hlavně přineslo cenné zkušenosti do budoucna a pochvaly pro naše hráče od soupeřových trenérů.

Koneckonců, o kvalitě našeho výběru svědčí i úspěchy v dovednostních soutěžích, které byly součástí sobotního podvečera. V all-star týmu se skvěle ukázala Táňa, která byla nakonec zvolena nejužitečnější hráčkou RSK. Ve střelecké soutěži z různých pozic se drželo v popředí trio Hubert, Adam a Klára, kteří nakonec obsadili krásné třetí místo. V trestných hodech výborně obstála Kiki a v driblinku Naty.

Díky patří i našim ostatním oporám – bojovnici Róze, dále Šárce, která potvrdila neuvěřitelné zlepšení poté, co s basketbalem v našem klubu začala před pouhými 3 měsíci a mladým benjamínkům a rychlíkům Steliovi s Crisem. Všichni již netrpělivě vyhlížíme letní soustředění a účast na dalších turnajích v příští sezóně.

Fotogalerie z turnaje

Autor: Ben